Від радянських стандартів - до європейських технологій

Цього тижня колектив компанії «Росан-Агро» підбивав підсумки своєї 15-річної діяльності на Рогатинщині. Власне саме святкування в нинішній такий тривожний і складний для країни в цілому та пересічного українця зокрема час проходило доволі скромно. Головною його тезою стала подяка людям, які трудяться тут, за їхню нелегку працю, сумлінність в роботі, професіоналізм.

Відкриваючи урочистості з цієї нагоди, що проходили на подвір»ї підприємства за участі керівництва компанії, трудового колективу, генеральний директор ТзОВ «Росан-Агро» Сергій Мамчич зачитав текст святкового вітання президента компанії «Польський м»ясний концерн «ДУДА»» Даріуша Формелі та її дирекції. «Росан-Агро» – одне з найбільших бюджето формувальних підприємств, що надало не лише робочі місця нашим громадянам, але й допомагало й допомагає  у багатьох складних життєвих ситуаціях простим людям, радує смачною продукцією, яка вартує бути на чільному місці торгових закладів нашої країни. Таку характеристику цій компанії дала, виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації Надія Цимбаліста.

П»ятнадцять років тому, коли на базі колишнього свинокомплексу створювали новий виробничий об»єкт, пригадав у вітальному слові голова районної ради Володимир Штогрин, це були чи не перші на той час іноземні інвестиції в районі. Нині це високотехнологічне підприємство, котре пройшло непростий шлях свого розвитку, певні труднощі долає й сьогодні, зокрема й з точки зору налагодження виробництва, різних соціальних, життєвих аспектів, не обходиться й без певних  нарікань. Але так чи інакше «Росан-Агро» працює, і його марка  відома нині не лише в Україні, а й за її межами. Замкнутий виробничий цикл дає можливість отримувати і продукцію, і робочі місця, і податки в бюджет. Тому влада району зацікавлена, щоб такі виробничі структури розвивалися. Керівники РДА, райради за сумлінну працю  нагородили 22 кращих працівників підприємства Почесними грамотами.

Міський голова Рогатина Володимир Гусак подякував керівництву компанії за співпрацю, сприяння у розв»язанні соціальних проблем міста, допомозі людям, котрі опинилися біді, та, належно оцінюючи нелегку роботу тих, хто трудиться на виробництві, відзначив грамотами міськради, преміями міського голови Катерину Богданів, Романа Антоняка й Андрія  Росоловського, а колектив загалом в особі його керівника  на добру згадку про цю ювілейну дату отримав від міської ради пам»ятний сувенір.

Двічі перебуваючи в Дніпропетровську як капелан, декан Рогатинський УГКЦ митрофорний протоієрей Дмитро Бігун мав можливість пересвідчитися, що й на східній Україні відома продукція ТМ «Росана», що користується попитом серед споживачів. Сільськогосподарська праця ніколи не була легкою, завжди пов»язана з труднощами, проблемами, ризиками. Дехто каже, що таку фірму у нас треба закривати через неприємний запах, але коли нічого не робитимемо, то так і матимемо - зауважив священнослужитель і зізнався, що спогади з дитинства (а народився він у сім»ї колгоспників - мати корови доїла,  батько пастухом був) досі для нього приємні.

Нині відвідувачі безкоштовної їдальні рогатинського «Карітасу» - студенти державного агроколеджу з малозабезпечених сімей, сироти – завдяки продукції «Росан-Агро» мають можливість щоденно споживати різноманітні смачні м»ясні страви.

Важливо, що сьогодні працівники цієї компанії заробляють на хліб насущний для себе та власних сімей тут, на рідній землі, а не шукають заробітку далеко від рідного дому –вважає декан Рогатинський УПЦ КП о. Володимир Гривнак. Священики обох конфесій, поблагословивши всіх учасників дійства, окропили їх свяченою водою, а також здійснили чин освячення нової техніки ТзОВ «РосанАгро». Також цього дня у рогатинській церкві Різдва Пресвятої Богородиці на замовлення керівництва компанії відбулася Свята Літургія за здоров»я всіх її працівників.

«15 років для нас – це досвід, трансформація тваринницького комплексу від радянських стандартів до сучасних європейських технологій, що забезпечують не лише вирощування тварин, а й виготовлення готової продукції для покупців, - зауважив в коментарі для регіональних ЗМІ Сергій Мамчич. – Це є концепцією наших власників – потужного м»ясного концерну в Польщі, що починав свою роботу понад 20 літ тому також із тваринництва, а нині займається м»ясопереробкою і є найбільшим оператором м»ясоковбасних виробів у цій країні, крім того, вирощує птицю, дичину  та постачає  європейським споживачам». Керівник «Росан-Агро» сподівається, що рано чи пізно, наслідуючи гасло ПКМ «ДУДА» - «ми нагодували мільйони європейців», як українська компанія зможуть сказати, що також є постачальниками виготовленої за українськими традиціями продукції для європейців. 

Вікторія КУЛИНЯК.

Назад