ДП МК «Росана» ТОВ «Росан-Агро» святкує 10 років з дня заснування.

10 років тому, у березні 2003-го, першу продукцію випустив м’ясокомбінат „Росана” в Рогатині - дочірнє підприємство „Росан-Агро”. Такий ювілей урочисто відзначили росанівці в березні 2013 р. в районному Народному домі – з привітаннями від керівників та інвесторів підприємства і представників влади.

Кращі працівники підприємства отримали за сумлінну працю грошові винагороди. Мистецька агенція уродженця Рогатинщини народного артиста України Богдана Сташківа «Захід-шоу» підготувала для ювілярів гарний концерт. Відбулася і прес-конференція, яку провели директор концерну «ДУДА» Роман Міллер з Польщі, генеральний директор ТОВ „Росан-Агро” Сергій Мамчин, директор „Росани” Роман Івасишин, голова Рогатинської райдержадміністрації Йосип Нижник, голова райради Юрій Чорний і директор департаменту АПК облдержадміністрації Іван Андріїшин.

Зазначалося: на двох тваринницьких комплексах „Росан-Агро” і „Дички” утримується 21 тисяча голів свиней. На „Росані” за зміну випускається 8 тис. тонн м’ясних виробів – від сосисок і сардельок - до копчених і сиров’ялених делікатесів. Створено більше півтисячі робочих місць. Торговий дім «Росана» здійснює свою діяльність в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській областях, а також у м. Києві. Мають 40 власних спеціалізованих магазинів; у планах на 2013 рік - збільшити їх кількість до півсотні. Середній вік працівників на „Росані” – 30-35 років, тобто ставку роблять на молодь. Навчання проходили в Європі. Господарство входить до 20-ти найбільших в Україні.

За словами генерального директора ТОВ „Росан-Агро” Сергія Мамчича, з часу створення компанії проінвестовано 260 млн. грн.; сплачено податків і зборів – 60 млн. грн.; надано спонсорської і благодійної допомоги – 3,5 млн. грн. За останній рік оборот зріс на 30% і зараз річний оборот „Росан-Агро” складає 300 млн. грн., в т.ч. „Росана” – 200 млн. грн.

Як запевнив представників ЗМІ заступник директора концерну «ДУДА» Роман Міллер з Польщі, засновники не ставили собі за мету будувати польський комплекс на українській землі. Тут український менеджмент, тут українські працівники, тут виготовляють продукцію на внутрішній ринок, насамперед Західної України. Всі гроші інвестуються в Україну, в Польщу не взяли ні копійки. Ідея бізнесу „Росан-Агро” – утворення замкнутого циклу при виробництві кінцевого продукту: від обробітку землі до виробництва комбікормів, від відгодівлі тварин до виробництва ковбасних виробів і до реалізації продукції на своїх торгівельних підприємствах.

За словами директора ТОВ «Росана» Романа Івасишина, лише за 2012 рік інвестовано 12 млн. грн. в покращення умов утримання тварин, зменшення викидів, покращення енергозбереження і майже 400 млн. грн. – в м’ясопереробку.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин наголосив: «За потужністю в області це третя компанія після „Імперово-Фудз” і „Даноші”. Працюють під гаслом „Еталон справжнього м’яса”. І такі традиції на підприємстві продовжуватимуть».

Для сільськогосподарського Рогатинського району такий потужний інвестор, як «Росана», є дуже важливим і цінним – наголосили керівники районної влади - голова держадміністрації Йосип Нижник і голова райради Юрій Чорний. Тут 550 працюючих, солідні відрахування в бюджет, утримання ФАПу, дитячого садка в Підгородді та Дичках. „Тільки взаємодія влади і бізнесу може дати ефект”,- переконані керівники Рогатинщини.

Назад